Ładownie ... Loading depends on your connection speed!

Kosmetyki profesjonalne do mezoporacji i mezoterapii bezigłowej.
Wielowarstwowe liposomy w naszych kosmetykach.

Liposomy są to małe sztuczne pęcherzyki o kulistym kształcie, które mogą być utworzone z cholesterolu i naturalnych nietoksycznych fosfolipidów. Ze względu na ich wielkość i charakter (hydrofilowy i hydrofobowy) oprócz biokompatybilności, liposomy są obiecującymi transporterami do podawania dermokosmetyków i leków.

Te mikroskopijne pęcherzyki, które zawierają jeden lub większą liczbę fosfolipidów błony dwuwarstwowej mogą transportować leki lub inne aktywne substancje w roztworach wodnych.


Liposomy są szeroko stosowane jako nośniki do licznych cząsteczek w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Wielkość liposomów czyli kulistych pęcherzyków to wielkości cząstek w zakresie od 30 nm do kilku mikrometrów.

Wielowarstwowe liposomy nowoczesnym systemem transportowym substancji aktywnych.

W naszych kosmetykach linii Mesofill używamy wielowarstwowych liposomów, które według badań są bardziej skuteczne niż zwykłe liposomy. Liposomy wielowarstwowe (multilamellar liposomes) posiadają wiele różnych wielkości liposomów przeplatanych ze sobą w taki sposób, że przy małych liposomach leży większy, a obok nich jeszcze większy, są one tak ułożone, że na koniec około 5-7, a czasami nawet 12 różnych rozmiarów liposomów jest wzajemnie ze sobą połączonych. Dowiedziono, że dzięki tak różnorodnym połączeniom możliwym jest osiągnięcie zwiększonej penetracji różnych  warstw skóry.

Masz pytania? Chcesz zostawić komentarz?

Mobile version: Disabled