Ładownie ... Loading depends on your connection speed!

Kosmetyki profesjonalne do mezoporacji i mezoterapii bezigłowej.
Zasada działania mezoporacji Acthyderm.

Acthyderm jest pierwszym urządzeniem, które korzysta z koncepcji elektroporacji skóry w celu wykonywania wyszukanych zabiegów mezoterapii bezigłowej. Poprawa penetracji skóry następuje wskutek opatentowanych, elektromagnetycznych impulsów prądu, który dociera do skóry za pomocą specjalnych elektrod. Natężenie prądu jest na tyle małe, że prąd nie jest wyczuwalny podczas zabiegu. Innymi słowy mówiąc, dzięki odpowiednio modulowanej fali impulsów elektrycznych o niskim potencjale, następuje stopniowe sumowanie energii, co z kolei prowadzi do otwarcia kanałów pomiędzy komórkami skóry oraz w strukturach tkankowych.

Opatentowana technologia penetracji w głąb skóry

Zasada transportu przezskórnego jest oparta na jednoczesnym wystąpieniu czterech podstawowych czynników działania: elektroporacji, elektropulsacji, nacisku mechanicznego oraz gradientu pH skóry.

Impulsy elektroporacji doprowadzają do tymczasowej reorganizacji błony komórkowej umożliwiając tworzenie się nowych kanałów przez komórki. Powstają mikropory, które ułatwiają przepływ cząsteczek rozpuszczalnych w wodzie. Mikropory pozostają otwarte od 15 sek. do 1 minuty i w tym czasie następuje wprowadzenie leku lub dermokosmetyku dzięki jednoczesnej kombinacji procesów elektropulsacji, nacisku mechanicznego i normalizacji pH. Dzięki tym czynnikom następuje dostarczenie substancji aktywnych do docelowej tkanki, na głębokość nawet 10 cm.

 

Zasada działania mezoporacji Acthyderm

 

Oprócz otwierania kanałów, którymi transportowane są cząstki preparatów, elektropulsacja pozwala również na ukierunkowanie substancji o dodatnim ładunku (zob. art. Oryginalne kosmetyki do mezoporacji). Dodatkowo ucisk mechaniczny, powodowany przez elektrodę dozownika z końcówką kulkową, pozwala na znaczne zmniejszenie oporu tkanki poddanej zabiegowi, co jednocześnie powoduje zwiększony drenaż tkanki. Następstwem tego jest naturalny przepływ płynów tkankowych. To z kolei, umożliwia transport specjalistycznych substancji stosowanych w medycynie i kosmetyce estetycznej, takich jak: elastyna, koenzym Q10, fosfatydylocholina, kolagen, kwas hialuronowy, związków botulinopodobnych takich jak argirelina i matrixyl oraz witamin i aminokwasów – do skóry właściwej i tkanki podskórnej.

 

Zasada działania mezoporacji Acthyderm

 

Urządzenie do mezoporacji Acthyderm to jedyne urządzenie umożliwiające tak głęboką i efektywną penetrację aktywnych składników w najgłębsze warstwy skóry bez użycia igieł i strzykawek. Podczas zabiegu mezoporacji skórze dostarczane jest aż do 99% substancji leczniczych – to właśnie dlatego mezoporacja Acthyderm stanowi alternatywę dla bolesnych zabiegów iniekcyjnych.

2 Responses to Zasada działania mezoporacji Acthyderm.

 1. Ewelina / Odpowiedz

  29/10/2014 at 14:44

  Witam, chciałam zapytać czy dobrze zrozumiałam kosmetyki MESOFIL mogą być stosowane również do innych urządzeń? Czy można je stosować np. do mezoterapii bezigłowej urządzeniem Skinshooter HC3 czy infuzji tlenowej dermaOXY?Będę wdzięczna za odpowiedź. Zastanawiam się nad zakupem urządzenia Athyderm. Prosze o informację jakie paramatry ma urządzenie. Szczególnie chodzi mi o prąd, impulsy, napięcie.

  • Admin / Odpowiedz

   29/10/2014 at 15:47

   Witam,
   Tak, kosmetyki linii Mesofill mogą być stosowane również do innych urządzeń. Ich budowa strukturalna oparta na wielowarstwowych liposomach (zob. art. Wielowarstwowe liposomy …) pozwala na skuteczne wtłaczanie tych kosmetyków przy użyciu mezoterapii bezigłowej, elektroporacji, sonoforezy, jonoforezy a nawet zabiegów z użyciem radiofrekwencji (RF). Jeśli chodzi o radiofrekwencję (RF) to co prawda nie ma tym czynnika, który oddziaływuje na cząsteczki kosmetyku tak jak to ma miejsce w przypadku elektroporacji i sonoforezy, jednak wskutek rozszerzenia naczyń krwionośnych podczas zabiegu RF zwiększa się przepuszczalność skóry i kosmetyk jest absorbowany w pewnych minimalnych ilościach. Największą skuteczność i wchłanialność osiąga się w przypadku zabiegów mezoporacji Acthyderm.

   Nie znam budowy wskazanych przez Panią urządzeń, jednak jeśli tylko mają one jakieś pojemniki na kosmetyk to z powodzeniem tym kosmetykiem mogą być koktajle Mesofill. Jeśli chodzi o terapię ozonową / aktywnym tlenem zapraszam dodatkowo do zapoznania się z art.: Terapia ozonowa …

Masz pytania? Chcesz zostawić komentarz?

Mobile version: Enabled